Věděli jste, že pyl je doslova superpotravinou? Dodá tělu velké množství enzymů a vitaminů – B komplex, vitamin A, C, D a E a 27 minerálních látek! Pomůže při fyzickém a psychickém vyčerpání, trávicích obtížích, kardiovaskulárních onemocněních nebo problémech s revmatem.
Může pomoci alergikům – i když jsou alergičtí na pyl ve vzduchu, ten konzumovaný je neohrozí, naopak snižuje přecitlivělost organismu.

Nejkvalitnější a nejúčinnější formou včelího pylu je tzv. perga, neboli včelí chléb. Jde o květový pyl zpracovaný v úlech včelami do pláství.
Druhým typem je pyl rouskovaný, který nosí včelky na zadních nožičkách do úlu jako svou potravu. Má tmavší barvu.

 

Včelařstvi Sedlák má široký výběr včelařských potřeb i sortiment včelích produktů ve výborné kvalitě. Dlouhodobě odebíráme jen od nich, jelikož kromě profesionality mají i vstřícný a laskavý přístup🐝😊

Manželé Mikešovi Havířov

Od Sedlákových mám všetko, čo ku včeláreniu potrebujem - od samotných včielok, cez úly až po medomet. Ale hlavne odbornosť a ochotu kedykoľvek pomôcť a poradiť aj cez telefón, čo je pri včelárení k nezaplateniu. A zo Slovenska to mám k ním na skok.

Šestákovci Partizánské

Webová stránka Včelařství Sedlákovi používá na poskytovaní služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací o souborech cookie naleznete zde.